GALICIA SUBE O PODIO NOS CAMPIONATOS DE ESPAÑA DE LOITAS OLÍMPICAS e SAMBO
Tras o campionato de España júnior de Loitas Olímpicas e o campioanto de Sambo e Combat Sambo, o equipo Galego, regresou a casa con 6 ouros, 8 pratas e 3 bronces.
En Loitas Olímpicas, Galicia subiu o 3º posto por seleccións en Libre Olímpica, amosando uns excelentes resultados, tras un ano moi complicado. Volver a competir a nivel nacional, reactivou o noso deporte.
O colexio Galego de Árbitros, estivo de enhoraboa, tras o bo traballo dos 4 colexiados desplazados, sendo as referenzas os xuíces Ángel Amor e Marcos Araujo.
Os resultados individuais, por clubs e seleccións foron:
CAT. | EDAD | MODALIDAD | DEPORTISTA | CLUB | RESULTADO |
ÁRBITRO | DANIEL FERNÁNDEZ | ÁRBITRO | |||
ÁRBITRO | ÁNGEL AMOR | ÁRBITRO | |||
ÁRBITRO | JORGE GARRIDO | ÁRBITRO | |||
ÁRBITRO | MARCOS ARAUJO | ÁRBITRO | |||
82 KG | JÚNIOR | GRECORROMANA | ION TURKAN | KUZUSHI | 2º |
72 KG | JÚNIOR | GRECORROMANA | NAHUN AYUDE | AYUDE DE SANTISO | 5º |
67 KG | JÚNIOR | GRECORROMANA | YASINE FOUZI | KELTOI CRUCES | 10º |
65 KG | JÚNIOR | LIBRE FEMENINA | ANDREA CASTRO | ATILA DE OURENSE | 5º |
59 KG | JÚNIOR | LIBRE FEMENINA | AIMARA OSCO | CIUDAD DE VIGO | 5º |
57 KG | JÚNIOR | LIBRE FEMENINA | LUANA RAQUEL | EL CASTRO DE VIGO | 5º |
50KG | JÚNIOR | LIBRE FEMENINA | RAQUEL BRAVO | ATILA DE OURENSE | 6º |
97 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | SANTIAGO SANCHEZ | KELTOI CRUCES | 1º |
125 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | SERGIO GARCÍA | EL CASTRO | 2º |
74 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | CRISTHIAN SUAREZ BARROS | SABARIS DE BAIONA | 2º |
61 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | DAVID GONZALEZ SILVA | SABARIS DE BAIONA | 2º |
65 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | ANXO UXAL | SABARIS DE BAIONA | 2º |
57 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | MANUEL GONZALEZ | SAN IGNACIO DE VIGO | 3º |
86 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | HUGO SANTERVEZ | SAN IGNACIO DE VIGO | 4º |
70 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | RAUL LESTA | LOITA PONTEVEDRA | 5º |
57 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | ALEXANDER IEMMA | C. DE VIGO | 6º |
79 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | BEKBOL ONNGAROV | LOITA VILALBA | 7º |
65 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | SAMUEL GARCIA MIRAGAYA | LOITA VILALBA | 7º |
70 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | SAUL BELLO | SAN IGNACIO DE VIGO | 8º |
70 KG | JÚNIOR | LIBRE OLÍMPICA | JESUS ALVES | SAN IGNACIO DE VIGO | 9º |
LUCHA | MARCOS MIRAGAYA | TÉCNICOS | |||
LUCHA | NEREA PAMPÍN | TÉCNICOS | |||
LUCHA | ALEXANDER KACHELAEV | TÉCNICOS | |||
LUCHA | ELADIO BELLO | TÉCNICOS | |||
LUCHA | RUBÉN MÉNDEZ | TÉCNICOS | |||
LUCHA | PABLO PINTOS | TÉCNICOS |
En canto os resultados por Clubs, estos foron:
RESULTADOS JÚNIOR LIBRE OLÍMPICA | SELECCIÓN DE GALICIA | 3º CLASIFICADA |
CLUB LOITA SABARIS | 5º | |
CLUB SAN IGNACIO DE VIGO | 10º | |
CLUB KELTOI VILA DE CRUCES | 13º | |
CLUB EL CASTRO DE VIGO | 16º | |
CLUB LOITA VILALBA | 17º | |
CLUB LOITA PONTEVEDRA | 19º | |
CLUB CIUDAD DE VIGO | 20º | |
RESULTADOS JÚNIOR GRECORROMANA | SELECCIÓN DE GALICIA | 7º CLASIFICADA |
CLUB KUZUSHI DE VIGO | 7º | |
ESCUELA AYUDE SANTISO | 10º | |
CLUB KELTOI VILA DE CRUCES | 12º | |
RESULTADOS JÚNIOR FEMENINA | SELECCIÓN GALICIA | 8º CLASIFICADA |
CLUB ATILA OURENSE | 13º | |
CLUB EL CASTRO DE VIGO | 16º | |
CLUB CIUDAD DE VIGO | 16º |
Excelentes resutlados para a loita Galega!!!!
Sen comentarios