A presentación e os obxectivos deste organigrama da Federación resulta novedoso, levamos xuntos moito tempo, pero so pouco mais de un ano o frente da mesma.
A nosa organizción responde a un novo sistema de traballo e de expansión do deporte, delegando moitas funcións en novos responsables de cada area da Federación.
A composición e organización da Federación, sufriu unha profunda modificación, dando un especial protagonismo os deportistas, con titulacións específicas no ámbito da actividade física, que coñecen o deporte dende o punto de vista deportivo, como competidores, e tamén dende un punto de vista maís científico, gracias a súa formación universitaria e técnica.
As liñas de traballo, unen a práctica milenaria deste deporte, cos avances mais innovadores no campo do adestramento deportivo, aumentando a presencia nos medios de comunicación e a expansión a través rede, achegando o noso traballo e unha parte da nosa cultura a todo o mundo.
Unha das premisas da nova directiva da Federación, é traballar con técnicos titulados e especializados no traballo con rapaces en idade escolar.
A Federación divídese nos seguites apartados, cos seus responsables:
XUNTA DIRECTIVA
- Presidente: Jose Luis Olazábal Ibars
- Secretario: Florencio Pintos Gonzalez
- Tesorero: Pablo Pintos Figueroa
PERSOAL TÉCNICO
- Director Técnico Área Tecnificación: Nicolás Castro Seoane [Licenciado en INEF]
- Director Técnico Área Formación e Recursos: Iván Castro Seoane [Licenciado en INEF]
- Director Técnico Área Promoción e Desenrrolo: Pablo Pintos Figueroa [Licenciado en INEF]
PERSOAL DO C.G.T.D.
- Alexandre Kachelaev [Licenciado en INEF e Pedagoxía]
- Nicolás Castro Seoane [Licenciado en INEF]
- Ramón García Sueiro [Adestrador Nacional de Loita, Licenciado en E.F]
COMISIÓN DE ADESTRAMENTO E RENDEMENTO
- Jorge Dopico Calvo [Doutor en Ciencias da Actividade Física e o Deporte, profesor titular INEF A Coruña]
- Alexandre Kachelaev. [Licenciado en INEF e Pedagoxía]
- Nicolás Castro Seoane [Licenciado en INEF]
- Iván Castro Seoane [Licenciado en INEF]
- Pablo Pintos Figueroa [Licenciado en INEF]
TÉCNICOS DA FEDERACIÓN
- Marcos Carral Suárez. [Diplomado en Educación Física]
- Marcos Miragaya Lama. [Adestrador Nacional de Loita, Licenciado en E.F]
DISCIPLINAS ASOCIADAS
- Área de Kenpo: Jose Cardalda Novo [Adestrador Nacional de Loita]
- Área de Taido: Francisco Fernandez Rey [Adestrador Nacional de Loita]
- Área de Sambo: Jose Angel Crespo [Adestrador Nacional de Loita]
- Área de Lucha Integral: Jose Morais Penedo [Adestrador Nacional de Loita]
- Área de Defensa Policial: Manuel Herbón Arias [Adestrador Nacional de Defensa Persoal Policial]
- Área de Krav Maga: Felipe Meana
ESCOLA GALEGA DE ÁRBITROS E XUICES
- Angel Amor Villar [Árbitro internacional de loita]
ESCOLA GALEGA DE ADESTRADORES
- Iván Castro Seoane [Licenciado en INEF]