Sin categoría

GALICIA FINALIZA CON UN NOTABLE ÉXITO A CITA NACIONAL DE SANTIAGO DE COMPOSTELA

 SANTIAGO DE COMPOSTELA: CENTRO DA LOITA ESPAÑOLA

Tras a celebración dos campionatos de España este pasado fin de semana no pavillón de Santa Isabel, en Santiago de Compostela, a Fedeación Galega acadou un total de 8 Ouros, 9 pratas e 10 bronces. Unha cosecha excelente tras 12 meses de parón deportivo

  • Campionato de España escolar U-15 de Loitas Olímpicas: 2 ouros, 3 pratas e 3 bonces.
  • Campionato de España cadete U-17 de Loitas Olímpicas: 2 ouros, 2 pratas e 3 bronces.
  • Campionato de España U-23 de Loitas Olímpicas: 4 ouros, 4 pratas e 4 bronces.

A Federación Galega de Loita en colaboración coa Federación Española de Luchas Olímpicas, o Club de Loita Stellae, o Concello de Santiago de Compostela, e a Secretaría Xeral para o Deporte, organizararon os campionatos de España con un total de 512 inscricións para todos os campionatos.

A burbulla das Loitas Olímpicas tivo en Santiago de Compostela, a primeira competición nacional organizada neste ano 2021. Este fin de semana foi o punto de arranque desta nova tempada.

A seguridade e os protocolos COVID, rexeron a competición, establecendo un marco único de seguridade para todos os participantes. A obrigatoriedade de facer os test de antíxenos naseo-farínxeos, previos a competición, así como test aleatorios no Hotel OCA Puerta del Camino, centro loxístico da burbulla deportiva.

O motor do deporte arrancou, deixando un gran evento deportivo, e un respiro para o sector hosteleiro, e de servizos. Unha estimación de mais de 120.000,00€, quedaron en Santiago de Compostela, durante este fin de semana de competición.

Por outra banda o Colexio Galego de Árbitros e Xuíces, foi o que tivo unha maior representación, cun total de 10 COLEXIADOS arbitrando os campionatos de España.

ÁNGEL AMOR VILLAR ÁRBITRO
DANIEL FERNÁNEZ ÁRBITRO
MARCOS ARAUJO ÁRBITRO
JORGE GARRIDO TRIGO ÁRBITRO
NEREA VILA ÁRBITRO
VERÓNICA PÉREZ ÁRBITRO
CORA AYUDE ÁRBITRO
CRISTINA RODRIGUEZ GARCÍA ÁRBITRO
AHINOA GONZÁLEZ ÁRBITRO
AARON BELLO ÁLVAREZ ÁRBITRO

 

Agradecer a implicación dos técnicos Galegos, que durante este último ano, mantiveron vivos os Clubs e o compromiso dos deportistas para acadar este fito.

Os seleccionadores Galegos convocados, foron:

PABLO PINTOS FIGUEROA TÉCNICO
RUBÉN MÉNDEZ LOIS TÉCNICO
ALEXANDER KACHELAEV TÉCNICO
ELADIO BELLO COLUMNA TÉCNICO
ÁNGELES ÁLVAREZ MERA TÉCNICO
MARCOS MIRAGAYA LAMA TÉCNICO
JACOBO NOVOA CORZO TÉCNICO
JUAN LÓPEZ PÉREZ TÉCNICO
JOSE AYUDE LÓPEZ TÉCNICO

 

Por último, agradecer a inestimable colaboración do Concello de Santiago de Compostela, aberto sempre o deporte e que garante que estas competicións podan levarse a cabo, o Club de Loita Stellae de Santiago de Compostela, a Secretaría Xeral para o Deporte e a Deputación de Coruña, así como a confianza depositada pola Federación Española de Lucha, e os patrocinadores privados que colaboran para que sexa posible organizar este tipo de eventos.

 

Os resultados Galegos individuais , por seleccións e por Clubs, foron:

 

RESULTADOS CATEGORÍA ESCOLAR. U-15.

NOMBRE Y APELLIDOS DEL DEPORTISTA CLUB AÑO MOD U15 RESULTADO
CARMEN NAVEIRO PONTEVEDRA 2007 LF 33
VOLODYMYR DATSENKO KELTOI 2008 LO 41
DONIS FERNANDEZ SABARIS 2008 LO 38
RAFAEL BORRAJO ATILA 2007 GR 62
MIGUEL QUINTELA ANTELO AYUDE 2006 LO 75
NAIARA JIMENEZ GARRIDO KUZUSHI 2006 LF 50
MANUEL SANTISO PENAS KELTOI 2006 LO 48
JOSE VAZQUEZ COELHO KELTOI 2006 GR 62
JENNIFER FERNANDEZ PRADO KUZUSHI 2007 LF 46
MARTIN LESTA PONTEVEDRA 2007 LO 62
CARMEN GARCIA SAN IGNACIO 2006 LF 50
XOEL MONROY PENEDO CASTRO 2007 LO 52
NEREA OLIVEIRA CASTRO 2008 LF 50
PEDRO MÍGUEZ SABARIS 2008 LO 44

 

RESULTADOS POR FEDERACIÓNS EN U-15 e U-17
373 Federación Andaluza
351 Federación Madrileña
207 Federación Gallega

 

RESULTADOS POR CLUBS LIBRE OLÍMPICA U-15
40 Club De Lucha Keltoi
13º 20 Club De Lucha Sabarís
13º 20º Escuela Ayude
17º 12 Club de Lucha Pontevedra
18º 10 Club de Lucha El Castro
RESULTADOS POR CLUBS LOITA GRECORROMANA U-15
20 Club De Lucha Atila
15 Club De Lucha Keltoi
RESULTADOS POR CLUBS LOITA FEMININA U-15
10º 12 Club De Lucha San Ignacio
11º 10 Club De Lucha Atila
12º 9 Club De Lucha Kuzushi

 

 

RESULTADOS CATEGORÍA CADETE: U-17

NOMBRE Y APELLIDOS DEL DEPORTISTA CLUB AÑO MOD U17 RESULTADO
RAUL LESTA PONTEVEDRA 2004 LO 71 10º
MIGUEL QUINTELA ANTELO AYUDE 2007 LO 71 11º
ANXO XOAQUIN LOMBA LUIS SABARIS 2005 LO 45
CARLOS GREDIAGA SEARA ATILA 2005 GR 110
MANUEL GONZALEZ SAN IGNACIO 2004 LO 55
MOISES BELLO ÁLVAREZ SAN IGNACIO 2005 LO 80
MANUEL SANTISO PENAS KELTOI 2007 LO 48
GONZALO CAPARROS ATILA 2005 GR 65
ARES FERNANDEZ SAN IGNACIO 2007 LO 92
CARMEN GARCIA SAN IGNACIO 2007 LF 49
JESUS FOJACO SABARIS 2004 LO 110
RAQUEL BRAVO ATILA 2004 LF 49
ALESSANDRO IEMMA CIUDAD DE VIGO 2004 LO 55
JOSE VAZQUEZ COELHO KELTOI 2007 GR 60
UNAI FERNANDEZ SAN IGNACIO 2005 GR 71
ALEX SILVA LAGE KELTOI 2005 GR 80
IAGO FERNANDEZ ALONSO PONTEVEDRA 2005 LO 92
NAIARA JIMENEZ GARRIDO KUZUSHI 2007 LF 49
LOIS CABREIRA SABARIS 2005 LO 71
RESULTADOS POR FEDERACIÓNS EN U-15 e U-17
373 Federación Andaluza
351 Federación Madrileña
207 Federación Gallega

 

RESULTADOS POR CLUBS LIBRE OLÍMPICA U-17
45 Club De Lucha Sabarís
40 Club De Lucha San Ignacio
15º 15 Club De Lucha Keltoi
16º 12 Club de Lucha Pontevedra
18º 10 Club Ciudad de Vigo
19º 0 Escuela Ayude
RESULTADOS POR CLUBS LOITA GRECORROMANA U-17
40 Club De Lucha Atila
25 Club De Lucha San Ignacio
10º 20 Club De Lucha Keltoi
RESULTADOS POR CLUBS LOITA FEMININA U-17
10º 12 Club De Lucha San Ignacio
11º 10 Club De Lucha Atila
12º 9 Club De Lucha Kuzushi

 

 

 

 

 

RESULTADOS CATEGORÍA U-23

NOMBRE Y APELLIDOS DEL DEPORTISTA CLUB AÑO MOD U23 RESULTADO
NEREA PAMPIN BLANCO KELTOI 1999 LF 65
NEREA IGLESIAS AYUDE 2003 LF 76
SANTIAGO SANCHEZ VARELA KELTOI 2001 LO 92
ARÓN AYUDE PALLAS AYUDE 1998 GR 130
SAUL BELLO ÁLVAREZ SAN IGNACIO 2003 LO 70
ION TURCAN KUZUSHI 2001 GR 82
OMAR RODRÍGUEZ MARTÍNEZ SABARÍS 1998 LO 86
JONATHAN PERNAS RABADE 1999 GR 87
CRISTINA RODRIGUEZ GARCÍA SAN IGNACIO 2000 LF 68
AARON BELLO ÁLVAREZ SAN IGNACIO 2000 LO 65
RAFAEL ALVAREZ SAN IGNACIO 2000 LO 74
CRISTIAN SUAREZ BARROS SABARIS 2002 LO 79
CAYETANA GONZALEZ SAN IGNACIO 2002 LF 55
LUANA FIGUEIRIDO CASTRO 2003 LF 57
ANDREA CASTRO GREDIAGA ATILA 2001 LF 65
JESUS ALVES SAN IGNACIO 2002 GR 72
YASSINE FOUZI LAILI KELTOI 2003 GR 67
DAVID GONZALEZ SABARIS 2002 LO 61

 

RESULTADOS POR FEDERACIÓNS EN LIBRE OLÍMPICA U23
175 Federación Madrileña
114 Federación Gallega
108 Federación Andaluza
RESULTADOS POR FEDERACIÓNS EN LOITA GRECORROMANA U23
162 Federación Andaluza
115 Federación Murciana
97 Federación Madrileña
82 Federación Gallega
RESULTADOS POR FEDERACIÓNS EN LOITA FEMININA U23
164 Federación Andaluza
127 Federación Madrileña
93 Federación Murciana
82 Federación Gallega

 

RESULTADOS POR CLUBS LIBRE OLÍMPICA U23
50 Club De Lucha San Ignacio
10º 39 Club De Lucha Sabaris
13º 25 Club De Lucha Keltoi
RESULTADOS POR CLUBS LOITA GRECORROMANA U23
25 Club De Lucha Ayude
10º 20 Club De Lucha Kuzushi
10º 20 Club De Lucha Rabade
12º 9 Club De Lucha San Ignacio
13º 8 Club De Lucha Keltoi
RESULTADOS POR CLUBS LOITA FEMININA U23
27 Club De Lucha San Ignacio
25 Club De Lucha Keltoi
25 Club De Lucha Ayude
13º 10 Club De Lucha El Castro
13º 10 Club De Lucha Atila

 

Lydia Peréz
Anterior

LYDIA PÉREZ ACUDE A CONCENTRACIÓN INTERNACIONAL PREVIA O PRIMEIRO CLASIFICATORIO

Seguinte

Esta é a nova máis recente

Fegaloita

Fegaloita

Sen comentarios

Deixa o teu comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *

Puedes usar las siguientes etiquetas y atributos HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>